Kimse bulamasın diye epey saklamıştım ama demek ki eline geçti. Tamam, izin veriyorum azıcık okuyabilirsin günlüğümü... Süper Çocuk olduğumu senin öğrenmende bir sakınca yok bence... Aslında Süper Defter’i okudukça gözlerinde oluşacak şaşkınlığı görmek için sabırsızlanıyorum. Mesela çiçeklerin niye biftek yemediklerini, gökteki yıldızları Salih Amca’nın yapıp yapmadığını, süper parmağımı kestiğimde kimin yarayı diktiğini ve bunun gibi bir sürü zor soruyu bu defterde cevapladım. Çünkü ben süperim! İtiraf etmeliyim ki, soruları Süper Babannem cevapladı. Ama olsun! Sonuç olarak, Süper Defter’im, Süper Babannem ve ben muhteşem bir ekip olduk. Zamanla süper gözlerimle bakarsam Allah’ı görebileceğimi anladım. Belki senin de keşfetmediğin süper gözlerin vardır ve Allah’ı görebilirsin. Benim kadar süper olamasan da idare ediver.


İkinci defterim de eline geçti demek… Seni içten bir şekilde tebrik etmek istiyorum, sevgili meraklı arkadaşım! Zaten birinciyi okudun, artık gizlim saklım kalmadı senden... Bunu da oku madem. Ama sakın, “Ben zaten birinci defterini okumuştum bu çocuğun, ikinci de ona benziyordur” şeklinde bir yanılgıya düşme! Her defterim bir öncekinden daha da süper tabii ki! Birinci defterimde en büyük meselem Allah’ı görebilmekti. Bu defterimde ise çok daha ilginç bir konuya değindim. Hiç aklına gelmemişti değil mi? Ama normal tabii, senin süper güçlerin yok! Yok değil mi? Varsa söyle, Eğer süper güçlerin yoksa da üzülme! Bu defterde süper güçlere sahip olmanın ve Allah’la konuşabilmenin ayrıntılarını verdim. Dikkatli okursan, sen de en az benim kadar süper olabilirsin.


Üçüncü defterim biter bitmez hiç vakit kaybetmeden hemen ele geçirdin öyle mi? Gerçekten çok azimli bir arkadaşımızsın. Niye ısrarla günlüklerimi okuduğunu biliyorum. Bunu gizlemene gerek yok. Bu üçüncü defterimi okuyunca göreceksin ki bütün güçlerime süper kulaklarımda eklendi. Eğer bu çok gizli sırrımı öğrenmek istiyorsan günlüğümü okuyabilirsin, izin veriyorum. Çocuk üslubuyla Zeynep Sevde Paksu’ nun melekleri anlatan kitabı raflarda.


I have been hiding this diary from everybody but it seems you found it. Alright, I'll let you read a little bit. I don't mind you finding out that I am ™the Super Kid∫. Actually I can't wait to see the shock in your eyes after reading my diary. Why don't flowers eat steak? Did Uncle Salih made all stars at the sky? Who did sew my finger when I accidentally cut it? I answered lots of difficult questions in this diary. You ask how? Because I am super. OK Fine! My grandma answered it but so what? At the end , my Super Diary, my Super Grandma and I, the Super Kid, we made up a perfect team! And I realized by time; if I look with my super eyes, I can see Allah. Maybe you have super eyes that you are not aware of them yet. And you can see Allah too! Of course you cannot be as super as I am! Don't get too excited!


Woowww! I congratulate you, my dear curious friend for finding my very well hidden second diary. You have already read the first one so nothing is secret anymore. Well, read this one too but I warn you, don’t ever think that “I know the first one this must be quite similar.” Not at all. This is the Super Kid talking! My each and every diary is more super then the one before. In my first diary, my biggest concern was about seeing Allah. You already know how I solved this issue. In this diary, I have a more interesting question: If I have super powers, can I talk to Allah? You have never imagined before, haven’t you? If you have, just tell me that I can make you a member of the Super Kids’ Club. OK there is no such club but if you want to we can form one. If you don’t have super powers, don’t be upset. I gave all the details of having super powers and talking to Allah in this diary. If you read it carefully you can be as super as I am. Well, maybe not as much as me but quite close..